بلاگ

Xbox Game Pass چیست؟ + آموزش

Game pass

سرویس اشتراکی Xbox Game Pass یک سرویس ماهیانه می باشد که شرکت سازنده ی کنسول های Xbox یعنی مایکرو سافت آن را ارائه کرده است. این سرویس برای استفاده از بازی های کنسول Xbox One می باشد.

 

 

Game Pass

معرفی سرویس Xbox Game Pass

این سرویس از دیدگاه کاربران یک شبکه ی Netflix بازی های ویدئویی است که به آن ها اجازه می دهد به بازی های خاص در ازای پرداخت مبلغی ماهیانه از این بازی ها بهره مند شوند. شما می توانید تنها با پرداخت مبلغ کمی در طول 30 روز، بطور بی نهایت و نامحدود به صد ها بازی ایکس باکس دسترسی داشته باشید و این بازی ها می توانند از جمله یک سری از بازی های کنسول ایکس باکس 360 . ایکس باکس اورجینال باشد. همچنین اشتراک های ماهانه ی Game Pass روی رایانه شخصی ( PC ) و کنسول Xbox One در دسترس قرار گرفته است. همچنین شما می توانید از دسترسی های Game Pass Ultimate یا همچنین Game Pass Gold بر روی رایانه شخصی خود یا کنسول Xbox One بهره مند شوید. که یقینا نسخه نهایی آن یعنی Game Pass Ultimate از همه گران تر است چون دسترسی نا محدود به شما می دهد.

نکته مهم: ناگفته نماند شما حتما باید دسترسی Game Pass فعال داشته باشید تا بتوانید از این خدمات بهره مند شوید در غیر این صورت شما نمی توانید از این موارد استفاده کنید.
و در ادامه یادآور شویم که برخی از بازی ها ممکن است فقط برای افرادی که به سن قانونی یعنی 18 سال تمام رسیده اند یا بیش تر از این سن دارند، در دسترس قرار گرفته باشد. نوع Region یا همان موقعیت منطقه ای و جغرافیایی کشور شما نیز در بازی ها و تعداد آن ها موثر خواهد بود که البته این موارد در طول زمان متغیر می باشد و یا حتی ممکن است برخی از این بازی ها در بعضی از مناطق و نواحی غیر قابل بهره برداری باشد.

 

آموزش غیر فعال کردن اشتراک Game Pass

ما به شما آموزش می دهیم که چگونه اشتراک خود را لغو یا هزینه های تمدید این اشتراک را پرداخت نکنید. شما برای امتناع از پرداخت هزینه های اشتراک های Xbox Live Gold، یا Gmae Pass یا Game Pass Ultimate و یا حتی اشتراک EA Access باید بصورت آنلاین این موارد را پیش ببرید. در ضمن حتما به این موضوع دقت کنید که شما به هیچ عنوان نمی توانید اشتراک ایکس باکسی که مهلت آن گذشته یا تعلیق شده است را غیر فعال کنید، پس باید هزینه اشتراک تاریخ قبلی را پرداخت کنید.

 

Game Pass

 

لغو اشتراک Game  Pass بصورت آنلاین

1- در بالای صفحه وارد حساب کاربری خود در مایکروسافت شوید و صفحه خدمات و اشتراک ها که بصورت (Services & Subscriptions) نمایش داده شده است را انتخاب کنید و وارد آن شوید.

2- در بخشی که پیش روی شما می باشد گزینه ی پرداخت و صورت حساب خود را که بصورت (Payment and Billing) نمایش داده شده است را در زیر اشتراکی که قصد دارید آن را Manage کنید و سپس روی گزینه Cancel بزنید. در این لحظه شما اشتراک خود را نمی بینید در قدم اول حتما مطمئن شوید که حساب کاربری شما صحیح است و اتصال به حساب اصلی برقرار می باشد.

3- در این لحظه اگر صورت حساب تکراری برای شما فعال باشد، گزینه ای را خواهید دید که در تاریخ انقضای آن وجود دارد که شما را از لغو یا منع اشتراک خود بهره مند می سازد. و همچنین ممکن است گزینه ای تحت عنوان لغو فوری اشتراکتان وجود داشته باشد که با توجه به شرایط اشتراک شما راه متفاوتی خواهد داشت. قبل از این موضوع به شما گفتیم که اگر اشتراکی داشته باشید که تاریخ انقضای آن گذشته شده باشد یا به هر صورتی، تعلیق شده باشد، قبل از انجام هر کاری باید حتما این اشتراک را پرداخت کنید.

 

چگونه در Game Pass بازی ها را پیدا کنم؟

شما در قسمت Last Game آخرین بازی ها را در نرم افزار Game Pass، وب سایت Xbox Game Pass یا مرکز Xbox One Game Pass مشاهده کنید.

 

 

game pass

آموزش نصب بازی ها در Game Pass

شما می توانید در رایانه شخصی و یا کنسول ایکس باکس خود، بازی ها را از صفحه اصلی انتخاب و آن را نصب کنید. همچنین روی گوشی های موبایل می توانید با استفاده از نرم افزار Game Pass بازی ها را مدیریت کنید تا در قسمت Home ایکس باکس شما قرار بگیرند.

 

در Game Pass از چه بازی هایی می توانم استفاده کنم؟

تا به حال بالای 150 تا بازی در این سرویس وجود دارد که شما همچنین می توانید برخی بازی های ویدئویی که در ایکس باکس 360 قابل اجرا بوده است با توجه به این که شما قابلیت بهره مندی از Game Pass را در ایکس باکس 360 ندارید، می توانید بازی های پشتیبانی شده را در ایکس باکس وان تجربه کنید. بازی هایی از جمله ، Toy, Viva Pinata, و بازی های دیگری از جمله Mass Effect و همچنین برخی از بازی هایی جذاب مانند Shadow of Tomb Raider ،Rocket League، ماینکرفت و Halo: The Master Chief Collection و همچنین برخی از بازی های زیبا در PC.

 

بازی های Game Pass چند وقت یک بار بروز می شوند؟

در خصوص این موضوع باید بگوییم که مایکرو سافت تاریخ معینی را برای بروز رسانی لیست بازی های Game Pass اعلام نکرده است اما خودش این موضوع را تأکید کرده است که بصورت مستمر لیست بازی ها بروز رسانی خواهند شد و همچنین تأکید کرده است که تمام بازی های ساخته شده ی این کمپانی چه انحصاری چه عادی، در این سرویس حضور خواهند داشت. ازجمله استودیو هایی موجانگ، آبسیدین، نینجا تئوری، Rare و Double Fine.

 

 

game pass

تفاوت Xbox One Game Pass با Playstation Plus

ایکس باکس گیم به شما اجازه می دهد که زمانی که شما اشتراک خود را خریداری و تمدید کردید از مقدار نامحدود بازی بهره مند شوید اما فقط تا زمانی می توانید از این بازی های پیش روی خود استفاده کنید که اشتراک شما فعال باشد یعنی بعد از اتمام اشتراک شما، دیگر نمی توانید از بازی های موجود استفاده کنید اما در پلی استیشن شما می توانید در قسمت لایبری بازی ها را نگه دارید در حالیکه در ایکس باکس وان گیم پس شما نمی توانید بازی را تصاحب کنید و فقط در صورتی می توانید این کار را انجام دهید که آن بازی را بصورت جدا گانه خریداری کرده باشید. البته یادآور می شویم که مایکرو سافت برای جلب رضایت مشتری ها و کار بران خودش تخفیف ویژه ای در نظر خود گرفته است تا دیدگاه کاربران خود را از این موضوع که نمی توانند بازی را تصاحب کنند، تغییر دهد.

 

قیمت اشتراک Game Pass چقدر است؟

اشتراک این سرویس همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم، بصورت ماهیانه می باشد که باید بصورت ماهانه آن را خریداری کنید و همچنین می توانید آن را در هر زمان که خواستید ( قبل از اتمام تاریخ اشتراک یا درصورت تعلیق نبودن اشتراک ) آن را کنسل و لغو کنید. برای ایکس باکس وان هزینه اشتراک ماهیانه شما 9.99 دلار می باشد. و برای رایانه شخصی در ماه اول 1دلار و از دومین ماه هر ماه باید 4.99 دلار پرداخت کنید. البته احتمال آن هست که هزینه ماهیانه PC موفقت 4.99 دلار بوده باشد و احتمالا در تاریخ نا مشخص قیمت کنسول ایکس باکس و PC همسان سازی بشوند که حالا معلوم نیست که قیمت کنسول با PC یکی شود یا قیمت PC با کنسول یکی باشد. و در ادامه بگوییم که نسخه نهایی یا همان Ultimate هم بصورت ماهیانه 14.99 دلار خواهد بود. که البته باید بگوییم که اگر شما یک کاربر PC هستید به شما پیشنهاد نسخه Ultimate را می کنیم.

 

game pass

کدام نواحی (Region) می توانند از Game Pass استفاده کنند؟

مایکرو سافت لیستی از کشور های واجد شرایط برای بهره مندی از این سرویس را منتشر کرده است که آن را در زیر برای شما قرار می دهیم:
میکزیک، هلند، نیوزلند، نروژ، لهستان، پرتغال، روسیه، عربستان، سنگاپور، اسلواکی، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، اسپانیا، سوئد،آرژانتین، استرالیا، بلژیک، برزیل، کانادا، شیلی، کلمبیا، جمهوری چک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، هنگ کنگ، هند، ایتالیا،سوییسف تایوان، ترکیه، امارات متحده عربی، انگلیس و آمریکا.
البته ناگفته نماند که کشور روسیه خرید Game Pass فقط از طریق مراجعه به فروشگاه ها یا وبسایت های ثانویه مرتبط را ممکن کرده است و کره جنوبی و ترکیه هم هنوز قابلیت خرید اشتراک برای PC وجود ندارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *